Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Czym najłatwiej przemieszczać się po Krakowie?

20 lipca 2016

Planując w Krakowie dłuższą wizytę połączoną ze zwiedzaniem atrakcji położonych nie tylko w centrum miasta, ale też dalej, warto pomyśleć wcześniej o najdogodniejszym sposobie przemieszczenia się. Co masz do wyboru?

Jak Kopciuszek

Urocza biała dorożka prowadzona przez dwa piękne, strojne konie to symbol Krakowa i jedna z jego największych atrakcji. Z tej opcji transportu z przyjemnością korzystają nie tylko zakochani, ale też osoby starsze, dla których pokonanie nawet niewielkich odległości między największymi atrakcjami Starego Miasta jest problematyczne oraz rodziny z dziećmi.

Co ważne, dorożką wygodnie można podróżować praktycznie w każda pogodę, gdyż większość pojazdów to glasslandauery, w których w razie niepogody można postawić oszkloną budkę.W ubiegłym roku pojawiła się dodatkowa atrakcja w postaci podświetlenia. Dzięki niej dorożki są lepiej widoczne a równocześnie prezentują się bardziej atrakcyjnie.

W mieście pracuje ponad 30 zaprzęgów konnych. Postój dla dorożek znajduje się na Rynku Głównym. Podczas przejażdżki, która trwa godzinę lub więcej, można zobaczyć najczęściej Sukiennice, bazylikę Mariacką, kościół św. Piotra i Pawła, Barbakan, Wawel.

carriage-89149_960_720

Przejazd dorożką to jedna z krakowskich atrakcji/ Pixabay

Zarezerwuj nocleg Hotelu w Krakowie na Starym Mieście

Jak szybcy i wściekli

Szybkim i wygodnym sposobem na przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi punktami miasta jest samochód. W Krakowie znaleźć można ok. 20 firm oferujących wynajem samochodów na jeden dzień lub dłużej. Dla osób, które do Krakowa przyleciały w celach biznesowych czy też przyjechały pociągiem z rodziną to idealne rozwiązanie.
Decydując się na samochód warto pamiętać o jednym: w Krakowie w miejscach o deficytowej ilości miejsc parkingowych wyznaczono płatne strefy parkowania.
Wjazd do strefy jest oznaczony znakiem D-44, znak D-45 oznacza koniec strefy. Zasady te obowiązują w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 20.00.

Jak turysta

Komunikacja miejska w Krakowie jest bardzo dobrze zorganizowana. Turyści do dyspozycji mają ponad 100 linii autobusowych (miejskich i aglomeracyjnych, zwykłych i przyspieszonych) i ponad 20 linii tramwajowych. Miłośnicy nocnego życia mogą skorzystać z kilkunastu linii nocnych. Bilety na przejazd można kupić w automatach stacjonarnych, automatach mobilnych znajdujących się w pojazdach, wyznaczonych punktach sprzedaży, w tym na końcowym przystanku danej linii, w punktach handlowych a także u kierowcy.

krakow-981521_960_720

Komunikacja miejska w Krakowie to nie tylko autobusy, ale też tramwaje/ Pixabay

 

Jak sportowiec

To opcja dla aktywnych. Skorzystanie z jednej z bezobługowych wypożyczalni rowerów zajmuje chwilę i kosztuje niewiele. Wystarczy wejść na stronę www.kmkbike.pl, zarejestrować się w systemie i czekać na specjalny kod PIN, wysyłany na podany numer telefonu. Konieczne jest także uiszczenie odpowiedniej kwoty w wysokości 20 zł.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków