Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Ekspresowe zwiedzanie Krakowa dla zajętych

22 czerwca 2016

Wybrałeś się z rodziną lub przyjaciółmi na weekend do Krakowa i zastanawiasz się, jak w dwa dni zwiedzić wszystkie atrakcje? Mamy na to sposób. Na pierwszy dzień zaplanuj zwiedzanie zabytków w centrum miasta, a zatem Zamku Królewskiego na Wawelu czy Sukiennic. Idealnym rozwiązaniem na drugi dzień wycieczki będzie wynajem samochodu. W ten sposób wygodnie i bez problemu dotrzesz do atrakcji położonych dalej od centrum, takich jak Tyniec czy Łagiewniki.

Dzień pierwszy: spacer po Starym Mieście

Jeśli wynająłeś pokój w jednym z hoteli położonych w samym centrum miasta, np. Best Western Old Town, nic nie stoi na przeszkodzie, by na zwiedzanie Starego Miasta wybrać się piechotą. Największe atrakcje Krakowa, takie jak Wawel (Zamek Królewski, Muzeum, dzwon Zygmunta, katedra z królewskimi grobami, Smocza Jama), najstarszy w Polsce uniwersytet, Muzeum Archeologiczne, kościół Mariacki, Sukiennice wraz z muzeum podziemnym są oddalone od siebie o kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt minut drogi.

Jak zwiedzać, by się nie zgubić i zobaczyć jak najwięcej? Najlepiej zacząć od Wawelu, leżącego nad Wisłą, w zachodniej części Starego Miasta. Poruszając się wzdłuż plant na północ, można zobaczyć Uniwersytet Jagielloński i w kilkanaście minut dotrzeć na Rynek Główny.

 

Dzień drugi: wycieczka samochodowa

Dwa dni to zdecydowanie za mało, by na spokojnie robić sobie autobusowe wycieczki do miejsc bardziej oddalonych od centrum. Zresztą czekanie na przystankach, przesiadki, pilnowanie czasu nie należą do rzeczy przyjemnych. W takiej sytuacji warto wybrać się do wypożyczalni samochodów. Gdzie warto pojechać, mając do dyspozycji samochód?

 

Tyniec

Jak daleko? 14 km

Po co? Klasztor w Tyńcu jest najstarszym z istniejących dziś klasztorów w Polsce. Położone na wapiennym wzgórzu nad Wisłą opactwo przyciąga turystów z kilku powodów. Są to kościół św. Piotra i Pawła z pięknym barokowym wnętrzem, podziemne muzeum oraz pyszne benedyktyńskie soki i nalewki.

 

Klasztor w Tyńcu
By Zygmunt Put Zetpe0202Praca własna, GFDL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29120763

 

Łagiewniki

Jak daleko? 7 km od Krakowa

Po co? Do Łagiewnik każdego roku przybywa ok. 2 mln pielgrzymów z całego świata. By zobaczyć miejsce, gdzie żyła słynna mistyczka, siostra Faustyna oraz poznać historię obrazu Bożego Miłosierdzia. Nie da się również ukryć, że wielkie wrażenie na zwiedzających robią Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz niedawno wybudowane Centrum Jana Pawła II.

 

Church of the Divine Mercy, 3 Siostry Faustyny street, Lagiewniki, Krakow, Poland.JPG
By Zygmunt Put Zetpe0202Praca własna, GFDL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44832044

 

Korzkiew

Jak daleko? 14 km od Krakowa

Po co? Niewielka wioska położona jest w malowniczej dolinie rzeki Korzkiewki. Największą atrakcją jest jednak pochodzący z XIV wieku zamek rycerski, będący pierwszą od południa warownią na szlaku Orlich Gniazd.

 

Baszta bramna zamku korzkiewskiego
By Jakub HałunPraca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3952021

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków